INFO A OBJEDNÁVKY 518 625 054 NEBO INFO@EKOBRIKETY.CZ
Chcete vědět kolik ušetříte při topení briketami? ANO, CHCI VĚDĚT KOLIK UŠETŘÍM

Jak vyrábíme dřevěné brikety

Hlavní princip výroby dřevěných briket spočívá v přetvoření odpadní dřevní hmoty o velkém objemu, velké vlhkosti a malé výhřevnosti do nové ušlechtilé formy paliva, které je levné, ekologicky čisté, zabírá minimální skladovací prostor a má vysokou výhřevnost - dřevěné brikety.

Výroba dřevěných briket

Celá výroba probíhá na dvou českých technologických linkách. Piliny jsou nejdříve zbaveny větších částí, tak aby do výrobního procesu vstupovaly jen velmi jemné čisté piliny. Dále jsou piliny vysušeny a potom za velmi vysokého tlaku 400 atm mechanicky, bez jakéhokoliv pojiva slisovány v pevnou kompaktní briketu ve tvaru válce s dírou uprostřed. Tato díra uvnitř brikety zvětšuje její povrch a umožňuje lepší přívod kyslíku, a tím i dokonalejší hoření. Teplotou vzniklou při lisování dochází k zatavení povrchu brikety, která se tímto stává odolnější proti vzdušné vlhkosti. To je velká výhoda proti jiným druhům dřevěných briket.

Při třísměnném provozu dosahuje linka denního výkonu až 48 tun dřevěných briket. Ročně naše společnost vyprodukuje přes 12000 tun tohoto kvalitního ekologického paliva.

Naše kvalita = teplo Vašeho domova

Pilina jako výrobní surovina

Výchozí surovinou pro výrobu ekologických dřevěných briket jsou čisté dřevěné piliny. Tyto piliny získáváme od vybraných zpracovatelů dřeva. Vybíráme si jen ty zpracovatele, kteří jsou nám schopni zaručit, že dodávané piliny budou bez jakýchkoliv znečišťujících příměsí (laků, lepidel, kamínků, atd.). Jsou to piliny z prvotního pořezu dřeva na pilách, nikdy ne z nábytkářských provozů. Piliny svážíme z širokého okolí a takto ročně zpracujeme přibližně 90 000 prm pilin.

Skladba používaných pilin je dána vhodným poměrem tvrdých a měkkých pilin tak, aby bylo dosaženo optimálních vlastností výsledných briket (popelnatost, výhřevnost, kompaktnost, atd.)

Dřevěné piliny = čistý zdroj energie

EKOBRIKETY s.r.o.

696 40 Kelčany 60

  IČ: 25561791
DIČ: CZ25561791

SPOJTE SE S NÁMI

Copyright © 2024 EKOBRIKETY s.r.o.